Kowalstwo Artystyczne - Michał Tomaszewski

Balustrady kute wewnętrzne – tworzone ręcznie na zamówienie

Nasza firma MTM Kowalstwo Artystyczne zajmuje się przygotowywaniem niezwykłych balustrad kutych na indywidualne zamówienie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji balustrad zewnętrznych i wewnętrznych – jesteśmy w stanie przygotować je dla Państwa w różnych wariantach. Działamy głównie w okolicy Warszawy lecz zapraszamy klientów z całej Polski. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

 
Balustrady kute - Warszawa

Balustrady pełnią dwojakie funkcje – przede wszystkim mają za zadanie stanowić zabezpieczenie i pomagać we wchodzeniu i schorzeniu ze schodów, a także pełnią funkcję estetyczną i można dopasować je do każdego wnętrza czy też elewacji i stylu budynku. Nasza firma MTM Kowalstwo Artystyczne od lat wykonuje balustrady zewnętrzne i balustrady wewnętrzne. Warszawa to główny obszar naszej działalności, ale także jesteśmy do dyspozycji w innych miejscowościach – zawsze wtedy, gdy życzą sobie Państwo najlepszej obsługi.

 

Balustrady kute na indywidualne zamówienie

Wychodzimy naprzeciwko oczekiwaniom naszych klientów i oferujemy najwyższej jakości balustrady kute. Mamy nadzieję że nie ma drugiej takiej firmy, gdzie można zamówić unikatowe i jedyne w swoim rodzaju produkty kute ręcznie, które wyróżniają się oryginalnymi, niepowtarzalnymi wzorami, a przy tym również wyjątkową trwałością i wytrzymałością.

 

Jesteśmy w stanie wykonać dla klientów różnego rodzaju balustrady, dlatego też dzięki nam mogą Państwo spełnić również swoje indywidualne życzenia związane z wykończeniem przestrzeni wokół Państwa. Przygotowujemy zarówno wyjątkowe balustrady zewnętrzne, jak i wewnętrzne – kowalstwo artystyczne to nasza specjalność.

 
Rodzaje balustrad:
 • balustrady zewnętrzne i wewnętrzne
 • balustrady schodowe, balustrady na tarasy, balustrady balkonowe
 

Balustrady kute w różnych wzorach

Powyższe balustrady przygotowujemy w stylu klasycznym, między innymi z misternymi ornamentami, florystycznymi motywami, na przykład listkami oraz wijącymi się pnączami, wykonujemy również balustrady nowoczesne, w awangardowych wzorach. Nasi specjaliści są w stanie przygotować dla Państwa różnego rodzaju wzory na zamówienie, jak i również prezentujemy naszym klientom gotowe wzory. Jesteśmy też gotowi do realizacji nietypowych zamówień zgodnie z życzeniami.

 
Balustrady balkonowe - Warszawa

W naszej ofercie znajdą Państwo także bramy kute. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi galeriami.
Gdy chcą Państwo skorzystać z naszych usług, prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji. Nasz pracownik będzie mógł umówić się z Państwem na spotkanie, podczas którego zaprezentuje bliżej naszą ofertę i będzie mógł odpowiedzieć na Państwa pytania. Przygotujemy również wstępną wycenę dotyczącą naszych balustrad.
Zapraszamy klientów z Warszawy

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pracami

 
Dowiedz się więcej o balustradach
 • Balustrady - definicja i rodzaje 

  Balustrady znane są w światowej architekturze od wieków. W budownictwie mieszkalnym montowane są one przy krawędzi balkonów, tarasów oraz schodów. Ich celem jest przede wszystkim zabezpieczenie wysoko usytuowanych miejsc, ale balustrady chętnie pełnią również funkcje ozdobną. Balustrada może mieć formę ażurową bądź pełną. W drugim przypadku najnowocześniejszym obecnie rozwiązaniem jest zastosowanie szklanych tafli połączonych stabilnymi słupkami. Balustrady ażurowe natomiast potrafią zaskakiwać nietuzinkowym efektem dekoracyjnym i są współcześnie najbardziej pożądanym elementem wykończenia budynków oraz wnętrz. Wyróżnia się balustrady wewnętrzne oraz te montowane na zewnątrz domu. Najpowszechniejsze są balustrady balkonowe, tarasowe oraz sytuowane po jednej, bądź też obu stronach schodów.  

  Artystyczne, kute balustrady - co je wyróżnia?

  Balustrady kute są wyjątkowym rodzajem balustrad ażurowych. Jest to artystyczny produkt, jedyny w swoim rodzaju, który odznacza się niepowtarzalnością. Dzieje się tak za sprawą powstawania kutych balustrad na indywidualne zamówienie. Prace przy różnego typu balustradach wewnętrznych, czy też balustradach balkonowych na zewnątrz domu przebiegają bardzo precyzyjnie zgodnie z wybranym przez klienta wzorem. Jest to oryginalna sztuka ręczna będąca luksusowym arcydziełem, która odznacza się wyjątkową szykownością oraz unikalnością. 

  Kowalstwo artystyczne a metaloplastyka - jak powstają niezwykłe kute balustrady?

  Metaloplastyka to termin, który po raz pierwszy pojawił się w sztuce współczesnej w latach 20. XX wieku. Metaloplastyka jest dziedziną twórczości, która polega na wyrabianiu artystycznych przedmiotów z metalu. Techniki metaloplastyczne to odlewnictwo, obróbka metali na zimno lub na ciepło, a także rozmaite techniki dekoracyjne, takie jak na przykład grawerowanie. Obróbka metali na zimno to ślusarstwo artystyczne, a obrabianie metali pod wpływem wysokiej temperatury określane jest mianem kowalstwa artystycznego. W taki właśnie sposób powstają niesamowite kute balustrady. Metaloplastyką określane są również wszystkie przedmioty, które powstały przy wykorzystaniu tej techniki, a więc również kute balustrady wewnętrzne, czy też zewnętrzne balustrady balkonowe

  Walory niepowtarzalnych, artystycznych kutych balustrad

  Kute balustrady to metaloplastyka doskonała, którą cechują przede wszystkim następujące zalety:

  • stabilna konstrukcja,
  • zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona,
  • wytrzymałość/trwałość,
  • długowieczność,
  • odporność na wszelkie warunki pogodowe,
  • najwyższa jakość materiałów,
  • łatwość w konserwacji i utrzymaniu czystości,
  • idealne dopasowane wizualnie do ogólnej aranżacji domu lub pomieszczenia,
  • perfekcyjny efekt dekoracyjny,
  • zgodne pod każdym względem z marzeniem klienta.

  Unikalne, kute balustrady - arcydzieło, które sprawdzi się wszędzie

  Kutym balustradom wewnętrznym, czy też artystycznym, zewnętrznym balustradom balkonowym nie można odmówić tego, że komponują się doskonale zarówno ze stylizacjami tradycyjnymi, jak i modernistycznymi. O ile w pierwszym przypadku nie należy dbać o ograniczenie efektów zdobniczych, o tyle w aranżacjach nowoczesnych warto wziąć pod uwagę bardziej minimalistyczne rozwiązania. Decydując się na kute balustrady na zewnątrz domu idealnie byłoby, gdyby współgrały one z przęsłami ogrodzenia, a także ze stylem bramy oraz furtki. Mogą one nieco różnić się oczywiście ilością dekoracji, ale istotne jest zachowanie podobnego, ogólnego trendu aranżacyjnego. 

  MTM Kowalstwo Artystyczne - bezkonkurencyjni specjaliści w mieście Warszawa

  Firma istnieje na rynku od 2005 roku i cieszy się wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie metaloplastyki. Projekty wykonywane są indywidualnie i bardzo skrupulatnie oraz w każdym przypadku zgodnie z wymaganiami oraz marzeniami klienta. Możliwe jest wykonanie dowolnych wzorów, tworzenie nowych form, ale także i renowacja dawnej sztuki kowalskiej. Firma w sposób perfekcyjny wciela ideę nowoczesnego kowalstwa artystycznego w życie, nie bojąc się nowych wyzwań w postaci najnowocześniejszego wzornictwa. Tworzenie tego rodzaju wybitnej sztuki jest dumą firmy, która poświęca mnóstwo czasu na doskonalenie i nieustanne podnoszenie kwalifikacji pracowników. A są nimi najlepsi specjaliści w dziedzinie kowalstwa artystycznego w mieście Warszawa. Głównym celem firmy jest satysfakcja klienta i z tego względu każdy projekt stanowi wyjątkowe wyzwanie. W ten sposób powstają nie tylko duże konstrukcje, takie jak bramy, ogrodzenia, elementy architektury ogrodowej, balustrady wewnętrzne, metaloplastyka sytuowana przy schodach, czy też różnego typu balustrady balkonowe. Popularnym efektem prac nowoczesnego kowala artystycznego są również unikalne mniejsze formy, takie jak na przykład kwietniki, lampy oraz karnisze. Klienta w swej pomysłowości ogranicza tak naprawdę jedynie wyobraźnia. Firma wykonuje również prace na zlecenia klientów spoza Warszawy. 

Jabłonna k.Warszawy
+48 691 149 957 michal@kowalstwo-artystyczne-mtm.pl